blog

Systemy kolejkowe jako rozwiązanie porządkujące kolejkę klientów w placówkach publicznych

Jeszcze do niedawna wizyta w urzędzie kojarzyła nam się przede wszystkim z wielogodzinnym oczekiwaniem na załatwienie formalności. Na szczęście obecnie na szeroką skalę wykorzystywane są rozwiązania poprawiające komfort klientów placówek publicznych. Nowoczesne systemy kolejkowe są intuicyjne w obsłudze, skracają czasu spędzony w danej instytucji np. dzięki automatycznemu kierowaniu interesantów do wolnego akurat pracownika, stanowią również skuteczne narzędzie służące do monitorowania wydajności pracy. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować?

Systemy kolejkowe jako rozwiązanie porządkujące kolejkę klientów w placówkach publicznych

Nawet tak podstawowe funkcje, jak możliwość ustawienia maksymalnej liczby zgłoszeń na dany dzień, bardzo pozytywnie wpływają na wizerunek danej instytucji. Pozwala to uniknąć mnóstwa konfliktowych sytuacji – już w momencie rejestracji wiemy, że na pewno zdążymy zostać obsłużeni. Systemy te można ponadto zaprojektować w sposób uwzględniający indywidualne potrzeby placówek publicznych, nie tylko urzędów, lecz również przychodni, restauracji, oddziałów bankowych itd.

Oznacza to oczywiście szereg korzyści zarówno dla klientów, jak i dla samego personelu. Pracownicy mogą się skoncentrować na swoich głównych zadaniach, ponieważ nie muszą już “kierować ruchem”, czyli odsyłać klientów do właściwych okienek ani udzielać ciągle tych samych informacji, bo te są już umieszczone na bileciku drukowanym przy rejestracji. Korzyścią dla Klientów jest natomiast lepsza jakość obsługi i brak poczucia zagubienia, a więc uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Zaawansowane systemy kolejkowe – gwarancja bezpieczeństwa danych i pełna kontrola nad procesem obsługi klienta

Wdrożenie tego typu rozwiązań pozwala także znacząco uszczelnić ochronę danych, ponieważ są one przetwarzane automatycznie, co bardzo utrudnia dostęp osobom nieuprawnionym. Warto również podkreślić, że systemy kolejkowe stanowią cenne źródło informacji dla kierownictwa placówek publicznych, a to z kolei ułatwia optymalizację zatrudnienia, identyfikację słabych punktów procesu obsługi klienta i dalsze jego usprawnianie.

Firma AJHmedia specjalizuje się w realizacji profesjonalnych systemów kolejkowych – chętnie wykonamy je również dla Państwa!

Pozostałe wpisy