blog

Czym jest i jak działa technologia detekcji ruchu w digital signage?

W ostatnich latach obserwujemy bardzo dynamiczny rozwój nośników wyświetlających angażujące odbiorcę reklamy. Popularnym trendem są obecnie m.in. monitory reklamowe Digital Signage z funkcją detekcji ruchu. W jaki sposób działa ta technologia? Czemu inwestycja w nią może okazać się bardzo opłacalnym posunięciem? Chętnie podzielimy się z Tobą wiedzą na ten temat w dzisiejszym artykule!

Detekcja ruchu w Digital Signage – jak to właściwie działa?

Dzisiejsze reklamy mają wchodzić w interakcję z odbiorcą, a ich skuteczność zależy w wielu przypadkach od tego, czy wyświetlona na monitorze treść została odpowiednio spersonalizowana. Dlatego tak ważna w przypadku monitorów Digital Signage instalowanych w obiektach komercyjnych jest funkcja ruchu. Na rynku dostępne są już rozwiązania, które są w stanie rozpoznać płeć, a nawet wiek osób znajdujących się w zasięgu urządzenia i na tej podstawie wyświetlić na ekranie film promujący produkty lub usługi, przygotowany wcześniej specjalnie dla danej grupy docelowej. A śmiało można założyć, że wraz z upowszechnieniem się technologii AI, systemy zarządzania treścią jeszcze trafniej będą dobierać reklamy do potrzeb i preferencji odbiorców.

Gdy ruch zostanie wykryty przez czujniki PIR, system Digital Signage zacznie wyświetlać reklamę lub po prostu wybudzi z uśpienia monitor, aby klient bądź petent mógł uzyskać dostęp do interesujących go informacji. Jednocześnie włącza się timer, więc jeśli ciągu np. 2-3 minut nie nastąpi ponowna detekcja ruchu, monitor reklamowy powróci do trybu czuwania.

Korzyści z wdrożenia monitorów reklamowych z czujnikiem ruchu

Najważniejsze atuty systemu Digital Signage z funkcją detekcji ruchu to m.in.:

  • większa automatyzacja wyświetlenia spersonalizowanych treści,
  • mniejsze zużycie energii, ponieważ urządzenie uruchamia się dopiero w momencie wykrycia osób w niewielkiej odległości od monitora,
  • skuteczniejsze przyciąganie uwagi Klienta, a w konsekwencji lepsze wyniki sprzedaży.

Jeżeli myślisz nad zakupem monitorów Digital Signage z systemem detekcji ruchu, nasi specjaliści chętnie doradzą Ci odpowiednie rozwiązanie. Już dziś poznaj pełnię możliwości inteligentnych rozwiązań reklamowych, zapraszamy do kontaktu!

Pozostałe wpisy