blog

Jak wdrożyć i zarządzać systemem kolejkowym, aby osiągnąć maksymalne efekty?

W dzisiejszych czasach oczekujemy coraz większej optymalizacji codziennych procesów, które pozwolą nam oszczędzić czas. W myśl takiej idei doskonale wpisują się systemy kolejkowe, które służą temu, aby zmniejszyć kolejki w takich miejscach jak np. placówki medyczne czy urzędy, a także usprawnić i ułatwić obsługę klientów. To wszystko wpływa na ich lepsze doświadczenia podczas wizyty w danym miejscu. Ważne jest jednak, aby nie tylko wdrożyć, ale również sprawnie zarządzać takim rozwiązaniem.

Współpraca człowieka z technologią

Systemy kolejkowe oferują nam zbiór wartościowych danych, które dotyczą np. czasu oczekiwania klientów na obsługę czy opinii osób korzystających z usług danej placówki. Choć dzięki terminalom przywoławczym i innym elementom w łatwy sposób możemy kierować ruchem w danym miejscu, bez istotnych danych nie jesteśmy w stanie wprowadzać kolejnych optymalizacji. Dzięki zebraniu informacji możemy lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Warto wdrożyć takie rozwiązania, jednak trzeba nimi również odpowiednio zarządzać i wiedzieć, jak ważna jest współpraca człowieka i technologii.

Korzystanie z dodatkowych integracji

W ciągu codziennych wydarzeń i obowiązków bardzo łatwo zapomnieć o wizycie u lekarza czy innych spotkaniach. Z tego względu warto wdrożyć integracje systemów kolejkowych z dodatkowymi narzędziami i aplikacjami, aby lepiej zarządzać ruchem. Możemy np. zdecydować się na wysyłanie do klientów przypomnienia o godzinie spotkania czy też informacji o stanie kolejki poprzez WhatsApp. Poza tym doskonałym rozwiązaniem jest moduł zdalnego umawiania wizyty, który usprawnia proces i pozwala odciążyć pracowników.

Odpowiednie umieszczenie elementów systemu kolejkowego

Podczas wprowadzania takiego rozwiązania trzeba pamiętać o właściwym umieszczeniu narzędzi w placówce. Rozmieszczenie ekranów nad stanowiskami i w centralnych miejscach pomieszczenia pozwoli sprawnie odnaleźć się klientom i zminimalizuje szansę na powstanie chaosu. Jeżeli masz inne pytania dotyczące tego, jak wdrożyć i zarządzać systemem kolejkowym, skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści z przyjemnością rozwieją Twoje wątpliwości.

Pozostałe wpisy